Kiekviena moteris yra kūrybinga

Egiptietis vyras, du maži sūneliai ir krūvos karoliukų – tokia Aldos, Londone gyvenančios „Mum and Dudu“ įkūrėjos, kasdienybė ir laimė.

„Tikiu, kad kiekviena moteris yra savaip kūrybinga, bet kai ji tampa mama, kūryba liejasi per kraštus. Vienos mamos savo fantaziją realizuoja tik namams, draugams, o kitos nusprendžia iš to ir pinigėlių užsidirbti. Aš esu iš pastarųjų. Su savo dviem mažais pagalbininkais kuriu rankų darbo papuošalus moterims ir mažoms panelėms“ – savo istoriją pasakoja Alda.

Mumanddudu_225x210_3Tačiau „Mum and Dudu“, pasirodo, prasidėjo visai ne nuo karoliukų. Besidžiaugdama pirmagimiu, moteris nusprendė kurti ir gaminti dovanas mažyliams ir jų tėveliams. Užsisakiusi didžiules siuntas reikalingų medžiagų, ji pasinėrė į puokščių iš vaikiškų rūbelių bei sauskelnių tortų gamybą. Deja, verslas nesivystė taip, kaip Aldai norėjosi, prekiauti ne itin sekėsi, o namai pavirto sandėliu. Alda pasakoja, kad vyras vis pajuokaudavo, prašydamas „bent palikti kelią iki lovos tuščią“. Supratusi, kad tokiai veiklai reikia atskirų patalpų bei kur kas daugiau laiko nei tada galėjo skirti, „Mum and Dudu“ įkūrėja išpardavė visus medžiagų likučius ir ėmėsi naujos veiklos.

Šį kartą tai buvo kūdikių čiulptukų laikiklių gamyba. Alda sako, kad sekėsi labai gerai, tačiau atsirado niuansų, dėl kurių teko ir šią veiklą nutraukti: prieš pradėdama, ji nepasidomėjo įstatymais, kurie, kaip paaiškėjo vėliau, reikalauja, kad tokia produkcija būtų testuota ir sertifikuota. Testavimas ir sertifikato įsigyjimas reiškė, kad būtų tekę kelti gaminių kainas, prarasti dalį pirkėjų, ir galiausiai tokia veikla būtų tapusi nuostolinga.

Mumanddudu_225x210_4Tačiau verdančios galvoje idėjos neleido Aldai nurimti, ji tiesiog privalėjo kažką veikti. Moteriai buvo svarbu užsiimti tokia veikla, kuri dar kartą nepaverstų namų sandėliu. Taip kilo mintis gaminti papuošalus. Alda pasakoja, kad minčių ir idėjų galvoje kur kas daugiau, nei laiko joms realizuoti: „Meno gyslelę, tikriausiai, paveldėjau iš tėvelio. Jis buvo savamokslis šimtadarbis be diplomo. Mano vaizduotė nupiešia piešinį, o rankų pagalba stengiuosi jį paversti apčiuopiamu kūriniu, tik vis pritrūksta laiko dar rimčiau pasinerti į kūrybą“.

Pagrindinės „Mum and Dudu“ klientės – Jungtinėje Karalystėje gyvenančios lietuvaitės. Kurį laiką Aldos pagamintų papuošalų buvo galima įsigyti vyro draugui priklausančioje parduotuvėje, kur ji turėjo savo kampelį. Aldai tereikėjo nuolat atnaujinti ir pakeisti papuošalų stendą, o pardavimu pasirūpindavo pats savininkas. Deja, tokia prekyba nesivystė taip gerai, kaip norėjosi, todėl Alda nusprendė apsiriboti pardavimais internetu – Facebook’e turi oficialų „Mum and Dudu“ puslapį bei šiuo metu kuria interneto svetainę, kurioje tikisi prekiauti savo kūriniais ateityje. Alda džiaugiasi, kad sulaukia
sutuoktinio palaikymo – jis ne tik linki žmonai pačios geriausios kloties, bet ir pats yra pardavęs keletą jos papuošalų :). Anksčiau minėti pagalbininkai, du Aldos sūneliai, iš tiesų „padeda“ – ne tik suskaičiuoja papuošalams reikalingus karoliukus, kuriuos vėliau meistriškai paslepia, bet taip pat pabūna modeliais fotografuojant mamos pagamintus kūrinius. Vis tik, labiausiai Alda džiaugiasi vaikų apkabinimais ir bučiniais, kuriais jie dosniai apdovanoja besidarbuojančią mamą.

Mumanddudu_225x210_5Lietuvoje rankdarbių gamyba bent jau savo malonumui užsiima beveik kiekviena moteris, o rankų darbo gaminiai itin vertinami ir paprastai kainuoja gerokai brangiau nei masinės gamybos produkcija. Tuo tarpu Aldos vyro gimtinėje, Egipte, yra visiškai kitaip: „Kiek žinau, ir kokį įspūdį susidariau viešėdama Egipte, rankų darbas ten nėra populiarus ar vertinamas pinigais. Todėl žmonės retai tuo užsiima iš malonumo, dažniau tiesiog dėl to, jog neturi darbo, o pinigų juk reikia. Prie pat uošvių namų stebėdavau, kaip mažoje parduotuvėlėje vyras gamina čiužinius, pagalves. Prasčiau gyvenantys žmonės perka, nes tai pigiau nei parduotuvėje. Vyro teta moka siūti, bet neverslauja. Sako, jog neapsimokėtų, nes reikėtų pardavinėti labai pigiai, dėl to reikėtų pasiūti milžiniškus kiekius, kad pavyktų bent kiek užsidirbti“. Alda pasakoja, jog ir unikalūs rankų papuošalai Egipte nesulaukia dėmesio: šalies moterys vertina išskirtinai aukso dirbinius, net sidabras nėra populiarus, o ką jau bekalbėti apie paprastus, netauriuosius metalus ar karoliukus.

Alda norėtų ir tikisi, kad ateityje papuošalų gamyba papildytų jos šeimos biudžetą nuolatinėmis pajamomis (to jai linki ir visa „Mišri Šeima“ komanda). Na ir pabaigai, visoms mūsų skaitytojoms, kurių galvose verda idėjos, tačiau pritrūksta drąsos ar ryžto pabandyti jas įgyvendinti, Aldos palinkėjimas: „Mielosios, jei turite meno gyslelę ir vyrą, kuris gali finansiškai pasirūpinti jumis ir vaikais, jei norite užsiimti papildoma veikla ir netgi užsidirbti pinigėlių būdamos namuose su savo vaikučiais, net neabejokite – darykite, bandykite, kurkite! Galbūt, vaikučiams paaugus, jūsų veikla išsirutulios į tikrą šeimos verslą.“

2 Comments

 1. Edita

  Kur galima uzsisakyti sios moters gaminamu papuosalu?Dekui

  Reply
  1. Mišri Šeima (Post author)

   Su papuošalų autore Alda galite susisiekti apsilankiusi Mum and dudu Facebook paskyroje: https://www.facebook.com/mumdudugift

   Reply

Parašyti komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *