Namai ten, kur šeima

Paskutiniais studijų universitete metais keliavau po Peru ir… Įsimylėjau perujietį. Pažadėjau jam, jog pabaigusi studijas atvažiuosiu dar kartą, ir savo pažadą išpildžiau. Nežinau kodėl, visuomet širdyje jaučiau, jog gyvensiu ne Lietuvoje, tad antrą kartą atvažiavusi į Peru, čia pasilikau, ir gyvenu jau ketverius metus.

Gyvenimas vyro gimtinėje net labai keičia požiūrį į gyvenimą, Viskas čia man atrodo paprasčiau, žmonės moka džiaugtis paprastais (kartais, sakyčiau, net per daug paprastais) dalykais. Pavyzdžiui, čia viešiau ir be baimės kalbama apie Dievą, o Lietuvoje apie jį, atrodo, kalba tik bobulytės. Mane iki šiol stebina, jog per religines šventes žmonės daug linksminasi, šoka bei vaišinasi alkoholiu. Gyvendama čia, permąsčiau iki tol turėtas vertybes ir į kai kurias iš jų pasikeitė mano požiūris.

Kalbant apie tai, kaip Peru žiūrima į užsieniečius, mane liūdina tai, jog užsieniečiai vietiniams atrodo „geresni“ už juos… Baltas žmogus laikomas protingesniu, gražesniu, įdomesniu ir visokiu kitokiu –esniu. Dėl savo kitokio gymio, dažnai tenka sulaukti dėmesio iš vaikinų arba senų žmonių. Vaikinai, žinoma, nori „merginti“, o senoliai vis pasiteirauja, iš kur esu kilusi, ką veikiu ir kodėl gyvenu Peru.

Atvykusi į Peru dar nekalbėjau ispaniškai, tad kalbai išmokti prireikė metelių su puse. Pradžioje (maždaug metus) kalbėjau tik angliškai – darbe reikėjo anglų kalbos, su tuomet dar vaikinu bendravau tik angliškai, draugai taip pat buvo vien anglakalbiai. Tačiau, pakeitusi darbą, išmokau ir kalbą. Šiuo metu mokau vaikus anglų kalbos bei vedu šokio pamokas. Mėgstamą veiklą čia susirasti, manau, yra kur kas lengviau nevietiniam žmogui, kadangi, kaip jau minėjau, nevietiniai čia vertinami labiau.

Jei reiktų trumpai apibūdinti Peru, pasakyčiau, jog tai šalis, pilna gamtos ir paprastumo. Sunku pasakyti, ar tai mano namai… Mano namai ten, kur mano šeima. Kadangi šeimą jau sukūriau, tai bet kuri pasaulio šalis, kur gyvensime su vyru ir dukryte, bus namai.

Parašyti komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *