Pew tyrimas: Rytų europiečiai labiau linkę kitataučius vertinti neigiamai
- Rimantė Miškinytė
Geležinė užsklanda, kadaise skyrusi Vakarų ir Rytų Europą jau seniai sugriuvusi, tačiau Senasis kontinentas išlieka susiskaldęs klausimuose apie religiją, nacionalinę tapatybę bei tautines mažumas. Lyginant su Vakarų Europos valstybėmis, Centrinės ir Rytų Europos šalys mažiau linkusios teigiamai vertinti žydų, musulmonų, romų kaimynystę ar išplėsti nacionalini identiteto apibrėžimą.
2017 metų Lietuvos piliečių sudarytų mišrių santuokų statistika
- Mišri Šeima
2017 metais Lietuvos piliečiai sudarė 3491 santuoką su užsienio šalių piliečiais, t. y. 16 % visų lietuvių sudarytų santuokų buvo mišrios. Lietuvės moterys sudarė 2547 mišrias santuokas, t. y. 116 santuokų daugiau nei 2016 metais, o lietuviai vyrai 2017 metais sudarė 944 mišrias santuokas, t. y. 23 santuokomis mažiau nei praėjusiais metais.
Ką 2017 m. spauda rašė apie mišrias šeimas?
- Mišri Šeima
Lietuviškuose naujienų portaluose pasirodantys straipsniai apie Lietuvos piliečius, sukūrusius šeimas su užsieniečiais, sukelia nemenkas diskusijas mišrių šeimų bendruomenėje. Dažnai jaučiama, kad lietuviška spauda neatspindi tikrosios mišrių šeimų realybės, pateikia tik sensacingas ir skandalingas istorijas, vardan didesnio skaitytojų skaičiaus iškreipia tikrąjį vaizdą. „Mišri šeima“ komanda atidžiai sekė 2017 metais lietuviškoje spaudoje pasirodančius straipsnius apie mišrias šeimas ir pabandė patvirtinti arba paneigti kai kuriuos dažniausiai girdimus teiginius.
2016 m. lietuvių santuokų su užsieniečiais statistika
- Mišri Šeima
Lietuvės moterys 2016 metais sudarė 2441 santuoką su užsienio šalių piliečiais, t. y. 103 santuokomis daugiau nei 2015 metais.
Kas laukia mišrių šeimų po brexit?
- Rimantė Miškinytė
2016 metų birželio mėnesį referendume dėl Jungtinės Karalystės (toliau JK) tolimesnės narystės Europos Sąjungoje (toliau ES) 52% dalyvavusiųjų pasisakė už išstojimą. Prieš tolimesnę narystę ES agitavusios stovyklos retorika buvo atvirai antiimigracinė. Išstojimą iš ES palaikę aktyvistai neigiamai atsiliepė apie ES piliečiams taikomas lengvatas į JK atsivežant savo šeimos narius, kurie nėra ES piliečiai. Buvo bandoma įtikinti, kad tokiu būdu į JK atvyksta daugybė imigrantų iš ne ES šalių. Beje, šį, kaip ir daugumą kitų „leave“ (palikti) kampanijos „faktų“, paneigia oficiali statistika.