Klausimai, susiję su gyvenimu Jungtinėje Karalystėje

Šioje skiltyje rasite svarbios informacijos Jungtinėje Karalystėje (JK) gyvenančioms mišrioms šeimoms: leidimus gyventi JK, santuokos, sudarytos JK, bei JK gimusio vaiko įtraukimą į apskaitą Lietuvoje, JK pilietybės suteikimas LR piliečių vaikams.

Taip pat norėtumėme atkreipti jūsų dėmesį, kad skiltyje ES/EEE teisė nurodyta informacija galioja visoms ES/EEE šalims, įskaitant ir JK, taigi nepamirškite užsukti ir ten.

bendruomene baneris tekstas

uk biurokratija 300x200

Jungtinėje Karalystėje gimusio vaiko gimimo įregistravimas lietuvoje. Gimimo liudijimo išdavimas

 

Norint Lietuvoje įregistruoti JK gimusio vaiko gimimą bei gauti lietuvišką gimimo liudijimą, reikia kreiptis į LR ambasadą Jungtinėje Karalystėje bei pateikti šiuos dokumentus:

- Pilną vaiko gimimo liudijimą, kuriame nurodyti vaiko tėvai (pilkas gimimo liudijimo lapas „Certified Copy of an Entry“), išverstą į lietuvių kalbą bei legalizuotą pažymą (Apostille) JK užsienio ir sandraugos reikalų ministerijos Legalizavimo skyriuje;

- Prašymą įtraukti į apskaitą vaiko, gimusio užsienio valstybėje, gimimą (galima užpildyti LR ambasadoje);

- Abiejų tėvų pasus arba asmens tapatybės korteles (kopijos nepriimamos).

- Jei vaikas turi kitos valstybės pilietybę – vaiko užsienio valstybės pasą arba asmens tapatybės kortelę bei kitos valstybės ·atitinkamos tarnybos išduotą dokumentą apie pilietybės įgijimą su pažyma (Apostille) ir vertimu į lietuvių kalbą. Dėl pažymos (Apostille) išdavimo Jungtinėje Karalystėje reikia kreiptis į Užsienio ir sandraugos reikalų ministerijos Legalizavimo skyrių.

- Jeigu vaiko tėvai sudarė santuoką užsienio valstybėje ir jos neįregistravo Lietuvoje, t.y. neturi lietuviško santuokos liudijimo, reikia įregistruoti ir santuoką.

Pateikiant dokumentus dėl vaiko, gimusio užsienio valstybėje, abiejų vaiko tėvų dalyvavimas būtinas tuo atveju, jei tėvai nėra deklaravę išvykimo iš Lietuvos. Jei tėvų deklaruota gyvenamoji vieta yra Jungtinė Karalystė, pakanka, kad vienas iš tėvų (rekomenduojama Lietuvos Respublikos pilietis) pateiktų dokumentus. Deklaruoti gyvenamąją vietą Jungtinėje Karalystėje galima tuo pačiu metu, kaip ir registruojant vaiko gimimą, tereikia ambasadoje užpildyti atitinkamą formą.

Vaiko, gimusio užsienio valstybėje, gimimo registravimas trunka maždaug mėnesį (tam tikrais atvejais ir ilgiau).

Konsulinis mokestis už vaiko gimimo įregistravimą ir gimimo liudijimo išdavimą – 17 GBP.

Priėmimo valandos:

Pirmadienis 13.00-17.00

Antradienis 09.00-13.00

Jei nedaromas pasas, išankstinė registracija nereikalinga.

(Informacija atnaujinta 2014/08/04)