bendruomene baneris tekstas

Taškai:

(1) A=1, B=2, C=3, D=4
(2) A=4, B=3, C=1, D=2
(3) A=2, B=3, C=4, D=1
(4) A=2, B=4, C=1, D=3
(5) A=4, B=3, C=1, D=2
(6) A=1, B=4, C=2, D=3
(7) A=2, B=3, C=4, D=1
(8) A=1, B=3, C=2, D=4
(9) A=4, B=2, C=3, D=1
(10) A=4, B=3, C=2, D=1

 

Rezultatai:

0-10 Nerimaujanti širdis

Jums širdyje kirba abejonės dėl dvikalbystės ar daugiakalbystės naudos jūsų vaikui. Nerimaujate, kad toks auginimo būdas gali būti labiau žalingas nei naudingas? Nusiraminkite - jums verta paskaityti apie dvikalbystės mitus ir įsitikinsite, kad jūsų nerimas yra nepagrįstas. Straipsnių apie dvikalbystę skaitymas, naudingų patarimų rinkimas padės jums įgauti daugiau pasitikėjimo dvikalbyste. Skaitykite, domėkitės, klauskite patarimų ir galiausiai įsitikinsite, kad jūs galite užauginti puikiai keliomis kalbomis kalbantį vaiką. Įvairiausias dvejones dažnai sukelia ir kelios skirtingos nuomonės diskutuojant apie atskirus dvikalbystės aspektus. Nesijaudinkite, jei jūsų nuomonė ar patirtis skiriasi nuo kitų tėvų. Svarbiausia yra atrasti tai, kas jums ir jūsų vaikui tinka labiausiai. Prisiminkite, jūs ne vieni, todėl visada galite kreiptis pagalbos ir patarimo į kitus dvikalbių tėvus. Taigi nusiraminkite ir atsipalaiduokite.


11-20 Ramus laukimas, kad vaikas pats užaugs dvikalbiu

Jūs niekur neskubate, beveik visai neplanuojate vaiko dvikalbystės ir tikitės, kad vaikas pats užaugs dvikalbiu. Atsipalaidavę gyvenate šia diena, tikitės užauginti dvikalbį vaiką, bet kartais susimąstote, kad nelabai žinote, kaip to pasiekti. Turime nuliūdinti. Nekontroliuojant ir neplanuojant dvikalbystės procesų šeimoje negalėsite džiaugtis puikiais rezultatais. Neužtenka kartais su vaiku pakalbėti mažumos kalba ar savaitės atostogų pas senelius tam, kad vaikas puikiai kalbėtų šia kalba. Jeigu jūsų tikslas yra užauginti puikiai keliomis kalbomis kalbantį vaiką, turite tam rimčiau nusiteikti ir įdėti pastangų. Jeigu šeimos dvikalbystė jums yra svarbi, jau nuo šiandien pradėkite pokyčius. Pirmiausia įvertinkite jau esamą situaciją, apgalvokite, kaip patogiausia būtų įtvirtinti dvikalbystę namuose. Pasirinkite tinkamiausią dvikalbystės ugdymo metodą ir jo laikykitės. Perspėjame, tai nebus taip lengva, kaip gali atrodyti. Susidursite su sunkesniais momentais, galbūt vaikas atsisakys kalbėti viena kalba, o jums teks  apsimesti vienkalbiais. Tačiau užtikriname, jei tvirtai laikysitės užsibrėžto tikslo, o kilus sunkumams ne nuleisite rankas, o pagalbos ir patarimų ieškosite literatūroje ir tardamiesi su kitais dvikalbių tėvais, jums būtinai pasiseks užauginti dvikalbį vaiką.

21-30 Aukso viduriukas

Jūs einate teisingu keliu. Jūsų žinios apie dvikalbystę ir dvikalbystės ugdymą šeimoje yra puikios. Jūs šauniai pritaikote šias žinias kasdieniame šeimos gyvenime, be baimės derinate kelis dvikalbystės ugdymo metodus ar pasirenkate tik tai, kas geriausiai tinka jūsų šeimai. Jūs taikote svarbiausias dvikalbystės taisykles kasdienybėje ir pridedate savų taisyklių, kurios visą procesą jums dar labiau palengvina. Svarbiausia, kad jūs gerai žinote, ko norite, ir to atkakliai ir atsakingai siekiate. Kaip ir kiekvienoje dvikalbėje šeimoje, jums taip pat iškyla neaiškumų ar sunkumų, tačiau tokiais momentais jūs net neketinate nuleisti rankų. Ieškote informacijos literatūroje, bendraujate su vaiko mokytojais ar kitais specialistais, tariatės su kitais dvikalbių tėvais. Dvikalbystės ugdymas yra individualus procesas kiekvienoje šeimoje ir jūs pasistengėte atrasti aukso viduriuką, kurio laikantis jūs siekiate gerų rezultatų.

31-40 Taisyklės, taisyklės, taisyklės

Puikiai kalbantis dvikalbis vaikas yra jūsų užduotis, misija, kurią privalu įvykdyti vadovaujantis visomis žinomomis taisyklėmis. Niekada nenuleidžiate rankų, nepasiduodate ir toliau vykdote savo dvikalbystės planą. Toks ryžtingumas yra pavydėtinas visiems, kuriems trūksta ryžto siekti dvikalbystės šeimoje, tačiau ir jūs kartais rizikuojate perlenkti lazdą. Prisiminkite, kad aklas taisyklių sekimas ir jokio lankstumo jas taikant šeimos kasdienybėje gali sulaukti visiškai priešingų rezultatų, nei jūs tikėjotės. Taisyklės yra skirtos jums padėti, palengvinti jūsų kasdienybę, o ne apsunkinti, todėl šiek tiek atsipalaiduokite, nesekite jomis aklai, o pritaikykite pagal šeimos poreikius, keiskite tai, kas jūsų vaikui ar jums netinka. Svarbiausia, kad jūs ne griežtai mokytumėte dvikalbystės, bet ja gyventumėte ir mėgautumėtės kartu su visa šeima.