bendruomene baneris tekstas

piesiniukonkursas 620x329

 

Kiekvienas savo šeimą mato ir supranta skirtingai. Vieniems šeima - tai tėvai ir vaikai, kitiems - tėvai, vaikai, seneliai, pusbroliai, tetos ir net naminiai augintiniai. Kaip jūsų vaikas apibūdina savo šeimą? Ką jis jau žino apie savo šeimą?
 
Šiais metais Tarptautinę šeimos dieną kviečiame paminėti kūrybiškai - piešiniais ar kitomis meninėmis priemonėmis pristatant savo šeimą. Paklausite, kodėl verta dalyvauti šiame konkurse? Pirmiausia, dėl nuostabių prizų, o, svarbiausia, dėl puikios galimybės su vaikais pakalbėti apie šeimą, šeimos artumą ir ryšį.
 
KONKURSO SĄLYGOS
 
Konkursas padalintas į dvi amžiaus grupes.
 
3-6 metų vaikai pasirinkę jiems patinkančią meninę priemonę piešia, dažo, lipto ar karpo ir klijuoja savo šeimos portretą. Tėveliai gali padėti vaikams ir kartu aptarti, kurie žmonės bus pavaizduoti šiame portrete: seneliai, tėvai, broliai ir seserys, dėdės, kačiukas?
 
Šios amžiaus grupės laimėtojui padovanosime leidyklos „Nieko rimto“ knygą „Malūnų slėnis“. Tai puiki knyga mažiesiems skaitytojams apie svajones.
 
7-11 metų vaikai dalyvaudami šiame konkurse domėsis savo šeimos geneologiniu medžiu ir pasirinkę jiems patinkančią meninę priemonę tą medį pavaizduos. Jiems bus reikalinga tėvų, senelių, o gal net kitų giminaičių pagalba.
 
Šios amžiaus grupės laimėtojui padovanosime leidyklos „Nieko rimto“ knygą „Ulfas ir stebuklinga barzda“. Tai knyga apie berniuką Ulfą Mulfą, kuris yra žymiausias miestelio išdykėlis.
 
Dalyvaudami konkurse prisiminkite, kad nėra vieno teisingo šeimos portreto ar šeimos medžio. Kiekviena šeima yra unikali savo sudėtimi ir tuo kiekviena šeima yra nuostabi. Kviečiame aktyviai dalyvauti visas nuostabias, dideles ir mažas šeimas.
 
Norėdami dalyvauti konkurse tėvai vaikų atliktus darbelius turi kuo kokybiškiau nufotografuoti ar nuskanuoti ir iki gegužės 14 dienos atsiųsti el.paštu Šis el. pašto adresas yra apsaugotas nuo šiukšlių. Jums reikia įgalinti JavaScript, kad peržiūrėti jį.. Laiške būtina nurodyti vaiko vardą ir amžių. Visus mums atsiųstus darbelius sugrupuosime į dvi grupes pagal vaikų amžių ir gegužės 15 dieną - Tarptautinę šeimos dieną - šių darbų galerijas paskelbsime mūsų Facebook puslapyje.
 
3 dienas po darbelių paskelbimo, iki gegužės 17 dienos, 23:59 valandos, visi norintys galės balsuoti už jiems labiausiai patikusius darbelius paprasčiausiai paspaudę patinka ("like") ant mūsų Facebook svetainėje paskelbtos nuotraukos. Laimėtojais bus paskelbti du daugiausia "patinka" paspaudimų sulaukę darbeliai (po vieną iš 3-6 metų ir 7-11 metų grupių). Laimėtojus paskelbsime gegužės 19 dieną mūsų Facebook puslapyje ir www.misriseima.lt svetainėje.

kalendoriusDvi didžiausios pasaulio religijos kartais sutelpa į mažytę visuomenės ląstelę – šeimą. Gimus vaikams, religiškai mišrių šeimų tėvai neretai pasirenka atžalas supažindinti su abejomis religijomis. Vienas smagiausių religijų aspektų vaikams yra šventės. Vaikai auga matydami tiek krikščioniškas, tiek islamiškas šventes. Ilgainiui jie pastebi švenčių cikliškumą, įsimena jų seką, įsisavina jų simbolius bei prasmes.

religinis identitetas 620x329

 

Vienas iš religiškai mišrių porų iššūkių yra vaikų religinis auklėjimas. Auginant vaikus dviejų religijų aplinkoje verta atskirti du aspektus, kurie tarpusavyje painiojami, nors yra skirtingi. Tai – religinė tapatybė ir religinės žinios. Pirmasis atsako į klausimą, kas aš esu, kuo tikiu, o antrasis parodo, ką žinau, pažįstu. Turėti gilių kažkurios religijos žinių nebūtinai reiškia tapatintis su ja.

Pagal savo asmeninį santykį su tikėjimu ir religija tėvai sąmoningai arba nesąmoningai pasirenka vieną iš keleto religinio ugdymo strategijų auginant vaikus. Šiame straipsnyje bus apžvelgtos populiariausios strategijos, jų stipriosios ir silpnosios pusės.

 

vaikai 620x329Nuo tos akimirkos, kai sužinome apie į pasaulį atkeliaujantį vaikelį, mes privalome priimti begalę sprendimų: kaip rūpintis būsimu kūdikiu, kaip jį auklėti, rinktis žindymą krūtimi ar maitinti mišinėliu, naudoti vystyklus ar vienkartines sauskelnes, kam patikėti kūdikio priežiūrą, kai mums teks grįžti į darbą? Tačiau klausimai ir sprendimai apie vaiko kultūrinio identiteto ugdymą dažniausiai kyla daug vėliau.

Kultūrinis identitetas bei priklausymo tam tikrai bendruomenei pojūtis yra labai svarbūs veiksniai bendros vaiko savimonės bei  savo vertės ugdymui. Jie yra tarsi saugikliai, padedantys užtikrinti vaiko psichinę sveikatą bei visapusišką gerovę, ypač ankstyvame amžiuje. Nepriklausomai nuo to, ar tėvai yra vienos kultūrinės ar religinės grupės, ar tai mišrių kultūrų ir tikėjimų šeima, svarbu iš anksto apgalvoti ir elgtis tikslingai. Taigi, kaip mes, tėvai, galime padėti vaikams ugdyti kultūrinę savimonę?

VAIKU IDENTITETAS 2 300x200Sukūrę mišrias šeimas, sutuoktiniai nuolat patiria daugybę didesnių ar mažesnių išbandymų, kurių ypač padaugėja šeimoje atsiradus vaikų. Kokia kalba jie kalbės ar kaip bus auklėjami – pakankamai nesudėtingi ir lengvai išsprendžiami klausimai. Daug keblesnis klausimas: kokia bus mišrioje šeimoje gimusių vaikų tapatybė? Daugelyje pasaulio šalių mišrios santuokos yra gana senas ir įprastas reiškinys, gyvuojantis jau dešimtmečius, o mokslininkai jau seniai skiria daug dėmesio mišrių vaikų identiteto tyrinėjimui, todėl literatūros ir įvairių studijų šia tema apstu. Tuo tarpu Lietuvoje, mišrios šeimos vis dar yra ,,naujovė“, o klausimai apie jose gimusių vaikų vaikų savimonę, ko gero, kyla tik tėvams. 

Kai kalbama apie mišrių vaikų identitetą, svarbūs yra daugybė veiksnių: kultūra, tautybė, rasė, religija. Vienoms šeimoms gali būti aktualus tik vienas iš jų, kitoms – keletas ar netgi visi. Vaikų tautinės, religinės ar kultūrinės savimonės ugdymas, daugiau ar mažiau, priklauso nuo šeimos, tėvai gali jį įtakoti arba visiškai suformuoti. Tuo tarpu, mišriose šeimose gimusių, vaikų rasinis identitetas mažai priklauso nuo šeimos, o daug labiau  nuo išorinių veiksnių bei aplinkybių.